CY : Ata Silah Sanayi A.Ş – ATA ARMS

CY SERİSİ

Yarı otomatik gazlı sistem

ATA ARMS'ın yarı otomatik CY serisini gördüğünüzde, aklınıza ilk önce kalite ve işçilik gelir. Klasik çizgili namlu ve gövdeyi, yüksek kaliteli mat yağlı, yarı parlak veya parlak dipçik ve el kundağı tamamlar.

Dizaynı, güvenli sistemi ve hafifliği ile kusursuz bir şekilde tüm avlar ve spor atışları için uygundur. Gaz tepkisi ile çalışan yarı otomatik bu model, her türlü kullanıcıya uygun, mükemmel ölçü ve ağırlıkta üretilmiştir. 12 kalibrelerde kullanılan çift piston özelliği ile size hafif doludan en ağır doluya kadar fişek kullanma tercihleri sunar. Bu sistem sayesinde, ağır dolu magnum fişeklerde geri tepmeyi azaltarak rahat ve isabetli bir atış imkanı sağlar.

CY 3,5" Süper Magnum modeli ise diğer benzer tüfekler gibi sadece fişek yatağının uzatılmasıyla üretilmiş bir model değildir. Süper Magnum (89mm) fişekler ile uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım için tamamen yepyeni bir tasarım ile özel olarak üretilmiştir.


CY RED SENTETİK
-
  • Yorum yaz Yorumları göster (0)
  • ÇAP: 12, 20
  • FİŞEK YATAĞI: 76 mm - 3"
  • NAMLU BOYU: 71 cm 28"
  • ŞOK: F, IM, M, IC, SK
  • ŞARJÖR KAPASİTESİ: 7
  • KUNDAK: SOFT TOUCH SENTETİK
  • AĞIRLIK: 12 GA - 2,9 kg, 20 GA 2,7 kg
Estetik ve Hafiflik

CY ile kolayca hedefe odaklanır, hafifliğinin ve mükemmel tasarımının keyfini yaşarsınız. Dipçiğinden namlusuna kadar, estetik dış görünüşü, muhteşem dengesi, hafifliğinden dolayı arazide rahat taşınabilirliği sizi her açıdan memnun edecektir. CY modellerinin ortalama ağırlığı 2.6 kg ile 2.9 kg arasındadır.

Tetik Sistemi

Tetik mekanizması, tek bir pimin sökülmesiyle, gövdeden kolaylıkla demonte edilebilir. Bu işlem, tetik sisteminin kolayca temizlenmesi için hızlıca sökülmesine ve daha sonra aynı şekilde de tekrar yerine takılmasına olanak sağlar

Kırmızı Şarjör Tapası

Şarjörün boş olduğu, kırmızı şarjör tapası sayesinde kolayca tespit edilir. Bu da kullanıcıya ekstra bir güvenlik sağlar

Lazer Dipçik ve Elkundağı Çizgisi

CY'nin dipçik ve el kundağı üzerindeki lazer kesim şık çizgiler, kullanıcıya rahatlık ve daha hassas bir kavrama sağlar.

Açı Ayar Seti

Açı ayar parçaları sayesinde, kullanıcılar kendilerine uygun ölçülerde dipçik düşüklüğünü ve açılarını kolaylıkla değiştirebilirler.

Değiştirilebilir Gravürlü Plaka

Özel tasarımı sayesinde kolayca değiştirilebilme imkânı yaratan bu plaka, farklı model ve tasarımdaki gravürleri aynı tüfekte kullanma olanağı sağlar.

Hafif Alaşımlı Gövde

Kullanımı kolaylaştırmak ve genel ağırlığı düşürmek için CNC makinalarında işlenmiş, uçak gövde imalatında kullanılan hafif alaşımlı malzemeden üretilmiştir.İsteğe bağlı olarak dürbün kanallı da üretilebilmektedir.

Denge Noktası

CY'nin denge noktası atış yaptığınız anda namlu ucunun aşağı yukarı hareketini (şahlanmasını) en az seviyeye indirecek ve atıcıyı yormayacak bir noktada oluşturulmuştur. Denge noktası atış esnasında hedefe hızlı ve doğru bir şekilde odaklanmanızı da kolaylaştırır.

Gazlı Sistem Mekanizma

CY'nin; ileri teknoloji ile üretilmiş özel çelik alaşımlı, sert krom kaplamalı mekanizması en zorlu ömür testlerini başarı ile geçmektedir. Ayrıca korozyon direnci de dünya standartlarının ötesindedir.

Çift Piston Sistem

CY; çift piston sistemi sayesinde, farklı gramajlarda sorunsuzca ve yüksek performansta çalışma imkanı sunar. Patenti ATA ARMS'a ait olan bu sistem, tüfeğin çalışmasını rahatlatarak uzun ömürlü bir kullanım sağlarken geri tepmeyi de azaltarak kullanıcısını yormayan bir kullanım sunar. CY ile en keyifli ve yormayan atış hissini uzun yıllar sorunsuzca yaşarsınız.

Sert Krom Kaplamalı Namlu ve Fişek Yatağı

Namlu içi ve fişek yatağı, tüfeğin temizlenmesini kolaylaştırmak, ayrıca yağışlı ve nemli havalarda avlanırken, tüfeğe ekstra koruma sağlaması için sert kromla kaplanmıştır. Dışı da siyah krom kaplanmış olan namlu, hafif olması ve uzun ömürlü kullanım için özel profil ölçüleri ile tasarlanmış alaşımlı çelikten ileri teknoloji ile üretilmektedir.

Kolay Fişek Doldur-Boşalt Butonu (Cut-off)

Fişeklerin şarjöre kolay doldurulup boşaltılması işlemini sağlar. Bu sistem sayesinde şarjördeki fişekleri boşaltmadan sadece fişek yatağında bulunan fişeği dışarı çıkartabilirsiniz veya dilediğiniz zaman şarjördeki fişeklerin beslemesini durdurup farklı bir fişeği doğrudan manuel olarak fişek yatağına yerleştirebilirsiniz.