NEO : Ata Silah Sanayi A.Ş – ATA ARMS

NEO SERİSİ

Neo Kinetik sistemi ile eşsiz bir deneyim

ATA ARMS NEO, modern dizaynı ile göze hitap eden ve yüksek performans sergileyen kinetik sistem av tüfeğidir. 60 yıllık bilgi birikimi ve bugünün son teknolojisi ile tasarlanan bu model ile NEO kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmayı vaad eder.

Kinetik sistem; mekanizma, kinetik sistem yayı ve döner kafa olmak üzere üç ana parçadan oluşmaktadır. Parça sayısının az olması, bu sistemin daha hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlar. Gaz tepkili sistemden farklı olarak, yanmış barut ve isin mekanizmayı kirletmesini engeller ve tüfeğin temizlenmesi çok daha az bir zaman alır. Aynı zamanda sistem çalışırken gaz kaybı olmadığı için hedefe vuruş etkisi de daha fazladır.

NEO, aynı zamanda ATA ARMS'ın günümüze kadar ürettiği en hafif yarı otomatik av tüfeklerinden biridir. El kundağı bölümünde, sistemi çalıştırmak için ağırlık yapan ve tüfeğin dengesini bozan; yay, piston, gaz silindiri ve mekanizmaya ilk hareketi veren sürgü kolu gibi parçalar bu sistemde yer almamaktadır. NEO'nun kinetik sisteminin en büyük avantajlarından birisi de 24 gram dan magnum ağır doluya kadar tüm gramajlar ile atış keyfi sunmasıdır.


NEO SLUG SENTETİK
-
  • Yorum yaz Yorumları göster (0)
  • ÇAP: 12, 20
  • FİŞEK YATAĞI: 76 mm - 3"
  • NAMLU BOYU: 61 cm - 24"
  • ŞOK: SLUG (SİLİNDİR)
  • ŞARJÖR KAPASİTESİ: 4
  • KUNDAK: SENTETİK
  • AĞIRLIK: 12 GA - 3,1 KG, 20 GA 2,8 KG
Geri Tepmeyi Azaltan Piston

NEO'nun dipçiğinin içinde yer alan Geri Tepmeyi Azaltan Piston Sistemi, ağır dolu fişeklerde yaşanan geri tepmeyi minimuma indirmektedir.

Lazer Dipçik ve El kundağı Çizgisi

NEO'nun dipçik ve el kundağı üzerindeki lazer kesim şık çizgiler,kullanıcıya rahatlık ve daha hassas bir kavrama sağlar.

Hafif Alaşımlı Gövde

NEO'nun gövdesi,kullanımı kolaylaş􀀱rmak ve ağırlığı azaltmak için CNC makinelerde işlenmiş ve uçak üretiminde kullanılan hafif alaşımlı malzemeden üretilmiştir. Bütün gövdeler dürbün kanallıdır.

El Kundak Somunu

Tüfeğin görüntüsüne uygun ve göz alıcı tasarımıyla el kundak somunu, tüfeği bir bütün olarak bir arada tutan tek parçadır. Bu somunu açtığınızda tüfeğin ana parçaları rahatlıkla demonte edilir. Ayrıca derin olukları sayesinde eldiven ile de kolay açılır ve kapanır.

Kinetik Sistem Mekanizma

Neo'nun ileri teknoloji ile üretilmiş özel çelik alaşımlı, sert krom kaplamalı dönerkafa ve mekanizması en zorlu ömür testlerini başarı ile geçmektedir. Ayrıca korozyon direnci de dünya standartlarının ötesindedir.

Denge Noktası

Neo'nun denge noktası, atış esnasında namlu ucunun aşağı yukarı hareketini(şahlanmasını)en az seviyeye indiren ve atıcıyı yormayan bir noktada oluşturulmuştur. Aynı zamanda denge noktası hedefe hızlı ve doğru bir şekilde odaklanmanızı da kolaylaştırır.

Dipçik Adaptörü

NEO' da tetik çekme mesafesini ayarlamaya yarayan 5 mm'lik 2 adet adaptör standart olarak sunulmaktadır.

Kırmızı Şarjör Tapası

Şarjörün boş olduğu, kırmızı şarjör tapası sayesinde kolayca tespit edilir. Bu da kullanıcıya ekstra bir güvenlik sağlar.

Açı Ayar Seti

Açı ayar parçaları sayesinde, kullanıcılar kendilerine uygun ölçülerde dipçik düşüklüğünü ve açılarını kolaylıkla değiştirebilirler.

Sert Krom Kaplamalı Namlu ve Fişek Yatağı

Namlu içi ve fişek yatağı, tüfeğin temizlenmesini kolaylaştırmak, ayrıca yağışlı ve nemli havalarda avlanırken, tüfeğe ekstra koruma sağlaması için sert kromla kaplanmıştır. Dışı da siyah krom kaplanmış olan namlu, hafif olması ve uzun ömürlü kullanım için özel profil ölçüleri ile tasarlanmış alaşımlı çelikten ileri teknoloji ile üretilmektedir.

Kolay Fişek Doldur-Boşalt Butonu (Cut-off)

Fişeklerin şarjöre kolay doldurulup boşaltılması işlemini sağlar. Bu sistem sayesinde şarjördeki fişekleri boşaltmadan sadece fişek yatağında bulunan fişeği dışarı çıkartabilirsiniz veya dilediğiniz zaman şarjördeki fişeklerin beslemesini durdurup farklı bir fişeği doğrudan manuel olarak fişek yatağına yerleştirebilirsiniz.

Tetik Sistemi

Tetik mekanizması, tek bir pimin sökülmesiyle,gövdeden kolaylıkla demonte edilebilir. Bu işlem, tetik sisteminin kolayca temizlenmesi için hızlıca sökülmesine ve daha sonra aynı şekilde de tekrar yerine takılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda tetik gövdesinin arka kısmında bulunan emniyet butonu, tüfeğin çabuk ve kolay a􀀱şa hazırlanmasını sağlayan özel bir tasarıma sahiptir. Ayrıca sol el kullanıcıları için, çalışma yönü rahatlıkla ters çevrilebilir yapıdadır.