SP SERİSİ

Süper Poze

ATA ARMS'ın Süperpoze SP modeli, modern teknolojinin ve 60 yıllık tecrübenin bir araya gelmesiyle tasarlanmıştır.

Kaliteli ve özel seçilmiş Türk cevizi, tek tetikli, ejektörlü ve selektörlü seçeneği ile standart kullanımı zenginleştirmektedir. SP her çeşit avda ve atışta mükemmeli sunmaktadır. Çelik geçme sistemli hafif alaşımlı gövdesi ile SP, 2.8 kg ağırlığında olup, avcılara kullanım rahatlığı sağlar. Farklılık ve seçenekler arayan avcılar için ise kombo modellerinde 12 ve 20 kalibre namluyu aynı gövde ve el kundağıyla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Değiştirilebilir mobil şoklar ise, avcı ve avcının ihtiyacına göre atış yapma imkanını sunar. SP; yüksek kaliteli ve özel alaşımlı çelikten üretilmiş namlusu, göze hitap eden dizaynı ve işçiliği ile kullanıcılarına eşsiz bir atış zevki sunar.


SP NİKEL
NİKEL / BRONZ
  • Yorum yaz Yorumları göster (0)
  • ÇAP: 12
  • FİŞEK YATAĞI: 76 mm - 3"
  • NAMLU BOYU: 61 cm 24", 66 cm 26", 71 cm 28", 76 cm 30"
  • ŞOK: F, IM, M, IC, SK
  • GÖVDE: NİKEL KAPLAMA ÇELİK
  • TETİK: TEK TETİK / SELEKTÖR
  • KUNDAK: 2 NUMARALI MAT YAĞLI CEVİZ
  • AĞIRLIK: 3,2 KG
Lazer Dipçik ve Elkundağı Çizgisi

SP'nin dipçik ve el kundağı üzerindeki lazer kesim şık çizgiler, kullanıcıya rahatlık ve daha hassas bir kavrama sağlar.

Estetik ve Hafiflik

SP ile kolayca hedefe odaklanır, hafifliğinin ve mükemmel tasarımının keyfini yaşarsınız. Dipçiğinden namlusuna kadar, estetik dış görünüşü, muhteşem dengesi, hafifliğinden dolayı arazide rahat taşınabilirliği sizi her açıdan memnun edecektir. SP modellerinin ağırlığı 2.6 ile 3.2 kg arasındadır.

Sökülebilir Tetik Grubu

SP; sunduğu sökülebilir tetik grubu sayesinde, tetik çekme mesafesini ( 375mm – 390 mm aralığında ) ve tetik ağırlığını ( 1,2 kg – 1,6 kg ağırlığında ) ayarlama olanağı sunar. Tek bir pimin çıkarılmasıyla kolayca sökülebilen bu yeni tetik grubu SP TRAP ve SP SPORTİNG modellerinde standart olarak sunulmaktadır.

El Kundak Butonu

El kundak butonu, kullanıcının tüfeği kolay sökebilmesine yardımcı olacak şekilde, ön tarafta tasarlanmıştır. Ayrıca el kundağının önünde olması atış esnasında el kundağı ergonomisini en üst seviyeye taşımaktadır.

Denge Noktası

SP'nin denge noktası, atış yaptığınız anda namlu ucu tepkisini en az seviyeye indirecek ve atıcıyı yormayacak bir noktada oluşturulmuştur. Bu tasarım kullanıcılara, düzgün nişan almayı sağlar ve hedefe odaklanmayı kolaylaştırır; bu da daha isabetli atış başarısı demektir.

Selektör

Alt veya üst namludaki fişeğin atış önceliğini seçmek için tasarlanmıştır. Bu seçenek, atış sırasında büyük kullanım kolaylığı sağlar.

Namlu

SP'nin namlusu, hafif olması için özel profil ölçüleriyle, çok yüksek sayıdaki atışlara dayanması için de özel alaşımlı çelikten, ileri teknolojiyle üretilmiştir. Uzatılmış fişek yatağı koniği sayesinde geri tepmeyi azaltarak atıcıyı yormayan bir tasarıma sahiptir.

Güvenlik

Namlu tam kapanmadığında, yani kilitlenmediğinde tüfek ateş etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik, kullanıcının güvenliğini arttırmaktadır.

Ergonomik Tasarım

Dipçik kabzesi avuç içi ergonomisine uygun olarak tasarlanmıştır. İsteğe bağlı olarak sol el kullanıcıları için de uygulanabilir

Sert Krom Kaplamalı Namlu ve Fişek Yatağı

Namlu içi ve fişek yatağı, tüfeğin temizlenmesini daha da kolaylaştırmak, ayrıca yağışlı ve nemli havalarda ekstra korunma sağlamak için sert kromla kaplanmıştır. Bu özelliği, uzun yıllar sık kullanılsa bile tüfeğin görünüşünün ilk günkü gibi kalması sağlar.