VENZA SERİSİ

Atışa Dair Bildiğiniz Herşeyi Değiştirecek.

ATA ARMS ailesinin en yeni üyesi olan VENZA, köşeli hatlarıyla dinamik bir tasarıma sahiptir. 12 kalibre ve dört ayrı gövde rengi seçeneğinin yanında, dinamik dizaynı ve 2 numara mat yağlı ahşap görünümüyle de göz doldurmaktadır.

VENZA'nın ayrıca Soft Touch Sentetik, Kamo, Karbon ve ahşap üzeri Foneks kaplama opsiyonları da mevcuttur. Venza, köşeli gövde tasarımı sayesinde atış esnasında hedefe doğrultulduğunda arpacığı direk göze getirir ve etraftaki yansımalardan tamamen izole olarak hedefe odaklanmanızı çabuklaştırır.

VENZA, kullanıcılara mükemmel performans sağlamak için "GPCS" olarak bilinen "Gaz Basıncı Kontrol Sistemi" ile üretilmektedir. Tüm dünyada patenti ATA ARMS'a ait olan bu sistem aslında iki sistemin entegre edilmiş halidir. Bunlardan birincisi kısa tepmeli (short recoil) sistem ve diğeri ise otomatik gaz basınç ayar valfli sistemdir (gas operated). Yüksek basınçlı bir fişekle ateş edildiğinde namlu ve tüm hareketli sistemler geriye doğru hareket eder ve gaz tahliye deliklerini açarlar. Namlu içinden gaz odasına gelen basınçlı gaz, açılmış tahliye deliklerinden dışarı çıkar. Bu durum tüfeğin enerjisinin geri tepme olarak daha az hissedilmesine ve dolayısıyla namlunun çok daha az şahlanmasına neden olur. Düşük basınçlı fişekle ateş edildiğinde namlu geriye doğru hareket etmez ancak gaz odasına gelen basınçlı gaz, paslanmaz pistonu iterek mekanizmanın geriye hareket etmesini sağlar. Böylece sistem en uygun şekilde çalışır. ATA ARMS'ın bu patentli entegre sistemi, mekanizmanın çalışma hızını optimize ederek tüfeğin kararlılığını arttırır. Atıcı arka arkaya yapacağı seri atışlarda daha az sarsılan, atış kararlılığı son derece düzgün bir tüfekle atışlarını yapma imkânı bulur.


VENZA SLUG
SİYAH / GRİ / YEŞİL / BRONZ
  • Yorum yaz Yorumları göster (0)
  • ÇAP: 12
  • FİŞEK YATAĞI: 76 mm - 3"
  • NAMLU BOYU: 61 cm - 24"
  • ŞOK: SLUG (Silindir)
  • ŞARJÖR KAPASİTESİ: 3
  • KUNDAK: 2 NUMARA MAT YAĞLI CEVİZ
  • AĞIRLIK: 12 GA - 3,1kg
Gaz Basıncı Kontrol Sistemi

Gaz Basıncı Kontrol Sistemi, yüksek basınçlı fişekle ateş edildiğinde namlu‐mekanizma grubunun geriye hareketiyle gaz çıkış deliklerinin açılmasını sağlar ve basınçlı gaz, gaz tahliye deliklerinden dışarıya kolayca çıkar. Bunun sonucunda geri tepme azalır. Geri tepmenin az olması aynı zamanda tüfeğin isabet oranını ve kararlılığını arttırır. VENZA, rakiplerine oranla daha küçük gaz deliklerine sahiptir. Bu sayede mükemmel grupman ve penetrasyona sahiptir. Venza'nın GPCS (Gaz Basıncı Kontrol Sistemi) tüfeğinizi ateşlediğinizde mükemmel istikrar ve ekstra kontrol sağlamaktadır. Bu sayede, Venza ile hedefe daha isabetli atışlar yaparken, daha az geri tepme ve daha az namlu ağzı şahlanması gerçekleşecektir. Bu özellik sayesinde tek bir hedefe art arda atışlar yapabileceğiniz gibi birden fazla hedefe de seri atışlar yapabilirsiniz.

Hareketli Namlu

VENZA'nın hareketli namlusu atış esnasında geriye doğru gelerek mekanizmaya ilk hareketini verir. Sistem aynı anda gaz valfini de açarak fazla gaz basıncını tahliye eder. Bu özellik namlu şahlanması ve geri tepmeyi azalttığı gibi kullanıcılarına 24 gramdan, magnum doluya kadar tek pistonla atma imkanı verir. VENZA, en ağır dolu fişek ile atış yapılsa bile tüfeğin geri tepmesinden dolayı omuzda hissedilen darbeyi en aza indirir.

Venza Mekanizma

VENZA'nın ileri teknoloji ile üretilmiş özel çelik alaşımlı, sert krom kaplamalı mekanizması en zorlu ömür testlerini başarı ile geçmektedir. Ayrıca korozyon direnci de dünya standartlarının ötesindedir.

Gövde

VENZA'nın Havacılık Sanayi'nde de kullanılan hafif alaşımlı CNC makinelerde işlenen hafifletilmiş gövdesi güneş ışınlarını izole eden özel köşeli bir tasarıma sahiptir. Tüm modeller dört renk ile sunulmaktadır. Siyah, mat krom kaplı, diğer renkler Bronz, Gri ve Yeşil ise Amerikan Savunma Sanayi'nde de kullanılan Cerakote marka boya ile boyanmıştır. Gövde üzeri dürbün kanalları isteğe bağlı olarak opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Tetik Sistemi

Tetik sistemi hassas bir atış için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Tüfeğin temizlenmesi için bütün tetik mekanizması kolayca sökülür; bunu yapmak için tek bir tutma pimini sökmek yeterlidir. V E N Z A 'nın emniyet butonu da kullanım kolaylığı açısından özel tasarımlıdır. Ayrıca emniyet butonu sol el kullanıcıları için çok kolay bir şekilde çalışma yönü ters çevrilebilir.

Şok Sistemi

Hedefe daha isabetli atışlar yapabilmek için 70mm uzunluğunda VENZA için özel ölçülerde tasarlanmış şoklara sahiptir.