NE ARAMIŞTINIZ ?

Lütfen arama istediğiniz kategori veya ürün adını yazınız...

ATA ARMS

TURQUA GEZSİZ

MKEK Ankara ve İstanbul Gümüşsuyu silah satış şubelerinde...

TÜRKİYE’NİN İLK BOLT ACTION YİVLİ AV TÜFEĞİ

Türkiye’nin ilk çift kırma, süperpoze ve yarı otomatik av tüfeğinden sonra ATA ARMS, şimdi de Türkiye’nin ilk bolt action (sürgülü mekanizma) yivli av tüfeğini gururla sunar: TURQUA %100 Türk yapımı TURQUA, Türkiye’nin önde gelen ateşli silah üreticisinden bir başka mühendislik ü̈rünüdür. TURQUA’nın, 3-pozisyonlu emniyeti ve 2-kademeli ayarlanabilir profesyonel tetiği, onu diğer bolt action tüfeklerden farklı kılmaktadır. TURQUA’nın 60-derecede kurulan mekanizmasının izlediği yol (tipik 90-derece mekanizmalar ile mukayese edildiğinde) daha kısadır, bu da silahın daha hızlı doldurulmasına ve daha seri atış yapabilmesine olanak sağlar. Serbest (Free-floating) namlu özelliği, TURQUA ile istikrarlı ve isabetli atış yapılmasına olanak tanır. Yaklaşık 100 yard (91,44m) mesafeden yapılan 3 atışın, 1.047 inch (2.65cm) çapındaki daireye toplanması (1MOA) bu yivli namlu ile sağlanmaktadır. Seçilmiş Türk ceviz ağacından yapılmış ergonomik dipçik, hatasız ve rahat atış için tasarlanmıştır. Tüm bu özellikler TURQUA’yı küresel pazarda en iyi değerlerden biri haline getirmektedir.

NOT: Muadil olarak 7.62x51mm (G3 piyade tüfeği mermisini de) atabilir. MKEK Ankara ve İstanbul Gümüşsuyu silah satış şubelerinden temin edebilirsiniz, irtibat (0312) 296 10 00.

MODEL TURQUA GEZSİZ
KALİBRE .308 win
NAMLU BOYU SEÇENEKLERİ 61 cm
ŞARJÖR KAPASİTESİ SÖKÜLEBİLİR, ÇİFT SIRALI, 5 FİŞEK KAPASİTELİ
KUNDAK MAT YAĞLI CEVİZ
AĞIRLIK 3,65 kg
GÖVDE YEKPARE ÇELİK
DAĞILIM 1 MOA-100 YARD (91,44m) MESAFEDE 3 ATIŞTA 1,047 inch (2,65cm) VE DAHA İSABETLİ DAĞILIM
NAMLU KAPLAMA BLUING
MEKANİZMA YEKPARE ÇELİK, 3 KİLİTLİ, GÖVDEDEN KİLİTLEMELİ, 60 DERECE KİLİTLEME AÇISI
DÜRBÜN RAYI ÇELİK, 22mm ASKERİ STANDART, 0 (SIFIR) MOA (PICATINNY RAIL MIL-STD 1913)
EMNİYET 3 KADEMELİ ( TÜFEKEMNİYETTEYKEN DOLDUR-BOŞALT YAPABİLEN İLAVE EMNİYET KONUMU)
YEDEK ŞARJÖR VAR
NİŞANGAH AYARLI GEZ-ARPACIK (OPSİYONEL)
RIB 2 KADEMELİ (0,8 - 1,6 kg ARASI AYARLANABİLİR)
Detaylı Özellikler
60 DERECE MEKANİZMA

60 DERECE MEKANİZMA

60-derecede kurulan mekanizma kolu, 90 derecede kuranlara kıyaslandığında, izlediği yol daha kısadır. Bu, peş peşe atışlarda tüfeği daha hızlı doldurmaya imkân sağlar. Atıcıyı uyarmak amacıyla son fişek atıldıktan sonra mekanizma geride kilitli kalır.

AYARLI DİPÇİK

AYARLI DİPÇİK

Ayarlı dipçik özelliği sayesinde atıcı hedefe daha rahat nişan alabilir.

 

 

GAZ BOŞALTMA DELİKLERİ

GAZ BOŞALTMA DELİKLERİ

Hatalı fişekler ile oluşabilecek patlamalarda, gaz boşaltma delikleri sıcak barut gazını atıcıya zarar vermeyecek şekilde tahliye eder.

EMNİYET

EMNİYET

Emniyet 3 kademelidir. İlk kademede emniyet aktif değildir ve tüfek ateş edebilir. İkinci kademede tetiği kilitlemek sureti ile emniyet aktiftir. Bu aşamada atıcı hâlâ fişek yatağını doldurabilir veya boşaltabilir. Üçüncü kademede ise tetik kilitlidir ve atıcı tüfeği dolduramaz veya boşaltamaz.

ŞARJÖR

ŞARJÖR

Çelikten yapılmış gömülü, sökülebilir ve çift sıralı şarjör, 5 fişek kapasitesine sahiptir.

MEKANİZMA

MEKANİZMA

Üç kilitleme tırnaklı mekanizma, yekpare çelikten yapılmıştır. Mekanizma üzerindeki oluklar ağırlığı azaltır. Daha kompakt bir yapı için fişek fırlatıcı mekanizma üzerine monte edilmiştir.