NE ARAMIŞTINIZ ?

Lütfen arama istediğiniz kategori veya ürün adını yazınız...

ATA ARMS

TURQUA THUMBHOLE

MKEK Ankara ve İstanbul Gümüşsuyu silah satış şubelerinde...

TÜRKİYE’NİN İLK BOLT ACTION YİVLİ AV TÜFEĞİ

Türkiye’nin ilk çift kırma, süperpoze ve yarı otomatik av tüfeğinden sonra ATA ARMS, şimdi de Türkiye’nin ilk bolt action (sürgülü mekanizma) yivli av tüfeğini gururla sunar: TURQUA %100 Türk yapımı TURQUA, Türkiye’nin önde gelen ateşli silah üreticisinden bir başka mühendislik ü̈rünüdür. TURQUA’nın, 3-pozisyonlu emniyeti ve 2-kademeli ayarlanabilir profesyonel tetiği, onu diğer bolt action tüfeklerden farklı kılmaktadır. TURQUA’nın 60-derecede kurulan mekanizmasının izlediği yol (tipik 90-derece mekanizmalar ile mukayese edildiğinde) daha kısadır, bu da silahın daha hızlı doldurulmasına ve daha seri atış yapabilmesine olanak sağlar. Serbest (Free-floating) namlu özelliği, TURQUA ile istikrarlı ve isabetli atış yapılmasına olanak tanır. Yaklaşık 100 yard (91,44m) mesafeden yapılan 3 atışın, 1.047 inch (2.65cm) çapındaki daireye toplanması (1MOA) bu yivli namlu ile sağlanmaktadır. Seçilmiş Türk ceviz ağacından yapılmış ergonomik dipçik, hatasız ve rahat atış için tasarlanmıştır. Tüm bu özellikler TURQUA’yı küresel pazarda en iyi değerlerden biri haline getirmektedir.

NOT: Muadil olarak 7.62x51mm (G3 piyade tüfeği mermisini de) atabilir. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'dan satın alabilirsiniz, iletişim (0312) 296 10 00.

 

MODEL TURQUA THUMBHOLE
KALİBRE .308 Win (1:11" ) (7,62x51 NATO) ve .243 Win (1:10")
NAMLU BOYU SEÇENEKLERİ 56cm (Turqua L Thumbhole), 61cm (Turqua Thumbhole) - Toplam uzunluk 109cm (56cm namlu ile)
ŞARJÖR KAPASİTESİ Sökülebilir, Tek Sıralı, 3 yada 5 Kapasiteli
KUNDAK Mat Yağlı Türk Cevizi - Rahat kabza kavrama sağlayan başparmak yerleşimli Thumbhole kundak
AĞIRLIK 3.3kg (Turqua L Thumbhole), 3.4kg (Turqua Thumbhole) - Ahşabın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, dürbün rayı ağırlığa dahil değildir
GÖVDE Yekpare Çelik
DAĞILIM SUB MOA - 100 Metrede 3 Atışta Sub-Moa İsabet Garantili
NAMLU KAPLAMA Bluing - Ezerek Yiv Çekilmiş (Button Rifled) Krom Molibden Alaşımlı, Özel Isıl İşlemli Çelik, 4 Yiv-Set, 11° Taçlanmış (Crown), Serbest Salınmlı
MEKANİZMA Yekpare Çelik. 3 Kilitli. Gövdeden Kilitlemeli. 60 derece Kilitleme Açısı
DÜRBÜN RAYI Çelik, ~22mm Askeri standart, 0 (sıfır) MOA (Picatinny Rail Mil-Std 1913)
EMNİYET 3 Kademeli. (Tüfek Emniyetteyken Doldur-Boşalt Yapabilen İlave Emniyet Konumu)
YEDEK ŞARJÖR Var
NİŞANGAH Ayarlı Gez-Arpacık (Opsiyonel)
TETİK İki Kademeli (0,8kg- 1,6kg arası ayarlanabilir)
Detaylı Özellikler
60 DERECE MEKANİZMA

60 DERECE MEKANİZMA

60-derecede kurulan mekanizma kolu, 90 derecede kuranlara kıyaslandığında, izlediği yol daha kısadır. Bu, peş peşe atışlarda tüfeği daha hızlı doldurmaya imkân sağlar. 

AYARLI DİPÇİK

AYARLI DİPÇİK

Anahtara ihtiyaç duyulmaksızın yüksekliği ayarlanabilir özelliği bulunan dipçik; 36cm, 36.5cm ve 37cm olmak üzere üç ayrı ölçüde ayarlanabilir tetik çekme mesafesi ile hedefe daha konforlu nişan alınmasına yardımcı olur.

 

GAZ BOŞALTMA DELİKLERİ

GAZ BOŞALTMA DELİKLERİ

Hatalı fişekler ile oluşabilecek patlamalarda, gaz boşaltma delikleri sıcak barut gazını atıcıya zarar vermeyecek şekilde tahliye eder.

AYARLANABİLİR TETİK

AYARLANABİLİR TETİK

İki kademeli tetik; tetik korkuluğundaki boşluk sayesinde alyan anahtar ile kolay ve hızlı bir şekilde 0.8kg -1.6kg arası tetik çekme ağırlığı ayarlanabilir özelliğe sahiptir. 

EMNİYET

EMNİYET

Emniyet 3 kademelidir. İlk kademede emniyet aktif değildir ve tüfek ateş edebilir. İkinci kademede tetiği kilitlemek sureti ile emniyet aktiftir. Bu aşamada atıcı hâlâ fişek yatağını doldurabilir veya boşaltabilir. Üçüncü kademede ise tetik kilitlidir ve atıcı tüfeği dolduramaz veya boşaltamaz.

ŞARJÖR

ŞARJÖR

Polimer, sökülebilir ve tek sıralı şarjör, 3 yada 5 mermi kapasitesine sahiptir.

MEKANİZMA

MEKANİZMA

Üç kilitleme tırnaklı mekanizma, yekpare çelikten yapılmıştır. Mekanizma üzerindeki oluklar ağırlığı azaltır. Daha kompakt bir yapı için fişek fırlatıcı mekanizma üzerine monte edilmiştir.